top of page

Books

גל איינשטיין. 42. תל אביב. מורה למתמטיקה. גולש גלים חובב. זמר לשעבר. חי בלה-לה-לנד. איש די נורמטיבי בסך הכול. אז מי היה יכול לשכור בלשים לעקוב אחריו? האם אשתו, נורית עמית, מנכ"לית של אחת מחברות המזון הגדולות במדינה, עלתה על הרומן שלו עם פרופ' יעל דהאן, ראש החוג לכלכלה באוניברסיטה? ומה נורית עשתה בבית הישן ליד חוף סידני עלי? ולמה היא משקרת לו בנוגע לזה?

 

מה שמתחיל כסיפור מוכר על בגידות בחיי הנישואים מקבל תפנית כשמתברר לגל שנורית נקלעה לתסבוכת מסוכנת, והוא מוצא את עצמו במערבולת מאורעות המאיימת על כל היקר לו.

השתלשלות העניינים מחייבת אותו לבחון מחדש את אהבתו, החדשה והישנה, ואת יחסיו עם אביו ועם בנו, ולהתמודד עם פצע ישן שהותירה היעלמותו של חברו הטוב בבוליביה לפני כעשרים שנה.

 

"איקס באמצע", רומן מתח קצבי שקשה להניח מהיד, מספק הצצה אל היצריות של העולם העסקי ואל המאבקים שבין כוחניות וערכיות. בד בבד עולה גם השאלה אם הדרך שהובילה אותנו עד הלום עדיין רלוונטית להמשך.

 

Gal Einstein. 42. Tel Aviv. Math teacher. Amateur surfer. Former lead singer. Lives in La La Land. A common person. So who could hire detectives to follow him? Did his wife, Nurit Amit, CEO of one of the country's largest food companies, find out about his affair with Professor Yael Dahan, head of the University's Department of Economics?


What begins as a familiar story about marital infidelity gets a twist when it turns out that Nurit got involved in a dangerous mess, and Gal finds himself in a whirlwind of events that threaten everything dear to him.

 

The course of events requires him to rethink his love, new and old, and his relationship with his father and son, and deal with an old wound associated with the disappearance of his good friend in Bolivia some twenty years ago.

 

"X in the Middle" (2018), is a page-turner that provides a glimpse into the intricacies of the business world and the struggles between power and virtue. At the same time, the story also raises the question whether the road that led us to the present is still relevant.

1513500159_801.jpg

סרנדיפיטי שלי,אם לא ניפגש הערב בפינה אשר יגורתי בא.

הם עדיין ייפגשו שם. אני מפחדת, אבל חזקה. אל תאשים את עצמך. אוהבת אותך.

שבוע לפני הבחירות ניצן טל, יועצת בכירה של הליכוד, נעלמת.

דודי אלון, אסטרטג ראשי של המפלגה החדשה אדם, שקמה כדי לתת מענה למצוקה החברתית, אמור להיות אשף הספינים ואמן של תרגילי עוקץ.

בכל זאת הוא אינו מצליח לפענח את המייל האחרון ששלחה לו ניצן, אהובת נעוריו, לפני שנעלמה. האם נחטפה על ידי ארגון הטרור החברתי מח"ץ? אולי נחשפה העובדה ששימשה כחפרפרת? או שמא יש הסבר אחר לגמרי, כפי שטוען רב-פקד סוויסה, החוקר המשטרתי המסתמך על אפו (לפחות בכל הקשור לאהבות לא ממומשות, למזימות חשאיות, ולשאר עניינים בעלי ניחוח שאין לזלזל בחשיבותו).

סרנדיפיטי פירושו גילוי מקרי, ודודי, שיוצא למסע חיפוש בשבוע הבחירות המשמעותי בחייו, אכן עומד מול גילויים המטלטלים את נפשו.

בסיפור אהבה המשולב בעלילת מתח קצבית ומרתקת נחשפים הקוראים אל מאחורי הקלעים של עולם הפוליטיקה, ומוזמנים להתעמת עם שמרנותה של החברה הישראלית, ועם הקושי, של גיבורי הספר ואולי של כולנו, להתגבר על טראומות עבר משתקות.

רוני שחר שימש כאסטרטג במערכות בחירות בישראל. הוא נמנה על הסגל האקדמי של המרכז הבינתחומי, עוסק במחקר בתחום של שיווק פוליטי ובהוראה בנושא בארץ ובחו"ל. ספרו הקודם, מנהיג בהזמנה, ספר עיון על אסטרטגיות של שיווק פוליטי, יצא לאור בהוצאת ידיעות אחרונות.

Serendipity is a suspense-romance novel that was received very well both by critics and the readers (it is a bestseller).

 

It starts with the disappearance of a mole (Nitzan Tal) that was planted in the election campaign of the Likud. The person who asked Nitzan to be a mole is both the strategist of the competing campaign and her ex-boyfriend. The disappearance leads him to a sophisticated search after her while rethinking their relationship. Given that Nitzan have had an important role in the Likud’s campaign, the news media, the police and others are also involved in the search. They reveal three very different explanation and throughout the novel the prospects of each one of these directions change dramatically. The story takes place within a political campaign that restructures the political system in Israel and within a year-long campaign of a terrorist group that demand social equality in the country.

 

A leader made to measure is non-fiction book that presents the strategic and practical side of political campaigns.

97253.jpg

במבט חדשני ועדכני מתמודד רוני שחר עם אמיתות נדושות וקביעות נפוצות בכל הנוגע למערכות בחירות בארץ ובעולם.

בחירות, קובע רוני שחר, אינן מוכרעות על בסיס אידיאולוגי; עמדות הן לעיתים תוצאות ההצבעה, לא סיבתה; האמרה שאין עליה עוררין כי "כל קול קובע" אינה נכונה; לשיקולים עדתיים אין השפעה על תוצאות הבחירות; התעניינות הבוחרים בחייהם הפרטיים של המועמדים אינה בהכרח מעידה על רדידותם; קמפיין בחירות ששם לו למטרה להציג עמדות ולשכנע את הציבור בצדקתן, נועד לכישלון ולמרות הסתייגות הציבור מהתקשורת יש לה השפעה מכרעת בבחירות.

מנהיג בהזמנה משקיף על מערכת בחירות כעל זירת התגוששות בין תדמיות. הבוחר איו "האדם החושב", אלא חיה חברתית המתעלת את רגשותיה למערכת הבחירות. בוחרים רבים היו מעדיפים להדביק את פתק ההצבעה על מצחם ולצאת איתו מהקלפי.

במקום להכניסו למעטפה. כך כולם היו יודעים מי הם ומה היא זהותם.

מנהיג בהזמנה סוקר גישות של חשיבה אסטרטגית ומתאר שיטות עבודה - קבוצות מיקוד, סקרים, תעמולה ועבודת שטח - המהוות אבני יסוד בבניית אסטרטגיות קמפיין מנצחות.

הספר גם מנתח את הסיבות לכישלונות אלקטורליים וחושף את שורשיהם: ניתוח לקוי של סקרים, חשיבה אסטרטגית מוטעה ואי הבנה של מניעי הבוחרים המחפשים הזדהות וכמהים להשתייכות באמצעות בחירות.

A leader made to measure is non-fiction book that presents the strategic and practical side of political campaigns.

0770000176255.jpg
Home
ABOUT ME ICON.jpg
Research
BOOKS ICON.jpg
Press
Teaching
Popular Lectures
bottom of page